Sztuka i gastronomia

środa, 07 października 2009

Po Annie Niemirowicz to kolejna utalentowana fotograficznie Rosjanka. Wiem o niej tylko tyle, że pochodzi z Moskwy, ale kiedy zobaczyłem jej martwe  natury  - wpadłem zachwyt. Ira Bykowa fotografuje rzeczy codzienne i zwykłe a ich piękno wydobywa cienką smużką ciepłego światła....


czwartek, 01 października 2009

Zapewne niewiele osób widziało jej prace. Jest Rosjanką i mieszka naprawdę na końcu świata bo w Nachodce - rosyjskim porcie nad Pacyfikiem. Surowy klimat tego miejsca ma niewątpliwie wpływ  na wrażliwość artystki, która z niezwykłą intuicją potrafi uchwycić delikatność i kruchość fotografowanych przez siebie obiektów... Czasami  trudno wprost uwierzyć, że są to wciąż fotografie.

 

 

 

 


czwartek, 10 września 2009

Chyba nie da się ukryć, że mam obsesje tworzenia rozmaitych cykli . Nawet człowiek  pierowtny  z poprzedniego wpisu tego nie uniknął i nieoczekiwanie stał się kulinarnym cyklistą. Ponieważ temat ten jest bardzo serio, bo dotyka on samych fundamentów naszej cywilizacji, trzeba  dać mu nieco miejsca, żeby się uleżał zanim pojawią się kolejne części. Jako przerywnik chciałbym pokazać kilka fotografii Gary'ego Saltera, który jest już uznaną fimą w brytyjskim światku reklamowym. Sudiowal fotografię i grafike na uniwersytecie  w Liverpoolu.  Zdjecia u niego zamawiali już Mercedes, Ford, Nissan, Vodafone. Citibank, LG, Jaguar, Nike, McDonalds, Playstation i wiele innych  światowych firm. Oto kilka przykładów jego fotograficznych możliwości.


sobota, 05 września 2009

Rozpoczynam  dziś nową serię, ktora będzie pokazywać związki gastronomii i sztuki. Zamiast jednak od Cezanne'a czy niderlandzkich mistrzów martwej natury rozpocznę od artysty praktycznie nieznanego. Aleksander G. Iwanow jest Ukraińcem. Urodził sie w Gorki w 1962 r. i wciąż stara  się zaistnieć w świecie  sztuki. Dostrzeżono go po raz pierwszy na  wystawie  zbiorowej w Baltimore w USA. Dziś jego obrazy wiszą w galeriach włoskich i niemieckich, ale wciąż daleko mu  do sławy. Oto kilka próbek jego możliwości.